Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" 

Приморської міської ради Запорізької області



Головна » 2019 » Лютий » 20 » Навчання фахівців по роботі з АС підтримки діяльності Інклюзивно-ресурсних центрів
12:41 PM
Навчання фахівців по роботі з АС підтримки діяльності Інклюзивно-ресурсних центрів

  19 лютого в Балабинському навчально-виховному комплексі «Гімназія «Престиж» дружина Президента України Марина Порошенко зустрілась з директорами та фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів Запорізької області, які проходили навчання по роботі з автоматизованою системою підтримки діяльності Інклюзивно-ресурсних центрів. Ця електронна програма була створена у співпраці Фонду Порошенка, ІТ-спеціалістів та освітян. За словами дружини Президента, «однією з переваг цієї електронної програми є можливість вести реєстр дітей, які перебувають на обліку ІРЦ, реєстр фахівців та інклюзивних навчальних закладів України. Завдяки цій програмі підвищиться якість оцінки і супроводу дітей з особливими освітніми потребами та буде реалізовано в дії основний принцип реформи інклюзивної освіти – «гроші за дитиною».

У грудні 2018 року в рамках національної реформи Інклюзивно-ресурсних центрів держава закупила 500 комплектів методик в ІРЦ по всій Україні для комплексної оцінки різних сфер розвитку дитини від 2 до 18 років, серед яких методики WISC-IV, LEITER-3, CONNERS-3, PEP-3, CASD. Ці методики допомагають визначити сильні та слабкі сторони у розвитку дитини, спрямувати освітній процес таким чином, щоб кожна дитина змогла максимально реалізувати свої здібності. Запорізька область як пілотний регіон у національному проекті «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» отримала перший комплект методик для проведення комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивно-ресурсних центрах. І вже наприкінці лютого 2019 року за ініціативи Фонду Порошенка у співпраці з Міжнародним Фондом «Відродження» відбудеться тренінг з використання цих методик для фахівців ІРЦ зі всієї України.

За словами Марини Порошенко, у 2019 році Україна перейде на міжнародний формат оцінки функціонування та обмеження життєдіяльності дітей з особливими освітніми потребами: «Це надасть можливість складати чітку індивідуальну програму навчання кожної дитини з особливими освітніми потребами і зробить використання державної субвенції ще більш прозорим».

На зустрічі були присутні директор КУ ІРЦ Лілія Глінська та вчитель логопед Ірина Іржавська.

    

 

Переглядів: 222 | Додав: primorskirc | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar